Osmangazi’nin Havuzları Tescilli Temiz

647 27.02.2018
  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren yüzme havuzları, Bursa Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucunda ‘Temiz Havuz Sertifikası’ almaya değer görüldü.

Osmangazi Belediyesi’nin Yeni Karaman, Soğanlı, Atıcılar, Fatih-Çiftehavuzlar ve Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, hijyen ve temizlik açısından en güvenli havuzlar oldu.  Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün Bursa genelindeki tüm havuzlarda 1 yıl boyunca yaptığı denetimler sonucunda Osmangazi Belediyesi bünyesindeki 4 havuzun, havuz hijyeni ve su kalitesi bakımından yönetmeliklerde belirtilen standartları sağladığı tespit edildi.

Havuzlardan alınan numunelerle yıl boyunca yapılan biyolojik, mikrobiyolojik ve hijyen denetimlerde, hiçbir uyarı ve kapatma cezası almayan Yeni Karaman, Soğanlı, Atıcılar, Fatih-Çiftehavuzlar ve Demirtaş Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, ‘Temiz Havuz Sertifikası’ almaya hak kazandı. Yeni Karaman ve Fatih Çiftehavuzlar Yarı Olimpik Yüzme Havuzları, Temiz Havuz Sertifikası’nı üst üste 5 yıldır alırken, Demirtaş ve Atıcılar Yarı Olimpik Yüzme Havuzları da üst üste dört yıldır bu sertifikayı almaya değer görüldü. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende Osmangazi Belediyesi adına ‘Temiz Havuz Sertifikası’nı Osmangazi Belediyesi İşletmeler Müdürü Tamer Balaban aldı. 

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

  • Osmangazi Belediyesi İşletme Müdürlüğü