Osmangazi’de Tenis Heyecanı Başladı

663 20.02.2018
  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Küçükler Tenis İl Birinciliği Müsabakaları start aldı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2017-2018 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullar Arası Küçükler Tenis İl Birinciliği Müsabakaları’na 60 kız, 48 erkek olmak üzere toplam 108 sporcu kayıt yaptırdı. 19-23 Şubat tarihleri arasında Ertuğrul Sağlam Spor Tesisi’nde düzenlenecek müsabakaların ilk gününde sporcular dereceye girebilmek için raket salladı. Okullar Arası Küçükler Tenis İl Birinciliği Müsabakaları’nda Özel TED Koleji, Şahinkaya Koleji, Fethiye Ortaokulu gibi toplam 23 okul kıyasıya madalya mücadelesi verecek.

Her grubun birbiriyle karşılaşacağı müsabakalarda grup maçlarında ilk ikiye çıkanlar, Perşembe günü çeyrek final Cuma günü ise üçüncülük-dördüncülük ve final maçları oynanacak. Bursa il birinciliği müsabakalarında küçükler kategorisinde dereceye giren okullar, bölge turnuvasına katılmaya hak kazanacak. Bölge müsabakalarında dereceye girenler ise daha sonra Türkiye finallerine katılacak.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

  • Osmangazi Belediyesi İşletme Müdürlüğü