Geleceğin Tenisçileri Raketlerini Şampiyonluk İçin Salladı

656 27.11.2017
  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi tarafından Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü iş birliğiyle bu yıl 8’incisi düzenlenen 8 Yaş Osmangazi Kış Kupası Tenis Şampiyonası sona erdi.

Ertuğrul Sağlam Spor Tesisleri’nde düzenlenen 8 Yaş Osmangazi Kış Kupası, 18-19 ve 25-26 Kasım tarihlerinde yapılan grup eleme karşılaşmaları ile start aldı. 16 spor kulübünden toplam 210 sporcunun mücadele ettiği turnuvada, minik tenis yıldızları çeyrek final, yarı final ve final maçlarında dereceye girebilmek için raket salladı. Büyük çekişmelerin yaşandığı ve küçük tenisçilerin yetenekleriyle büyük beğeni topladığı turnuvanın final karşılaşmaları Pazar günü yapıldı.

Turnuvanın kızlar kategorisinde birinciliği Büyükşehir Belediyespor’dan Doğa Aluz elde ederken, ikinciliği Podyum Tenis Kulübü’nden Naz Arda, üçüncülüğü Yıldırım Belediyespor’dan İlmeray Masat, dördüncülüğü ise

Podyum Tenis Kulübü’nden Alyanaz Şeker kazandı. Erkekler kateegorisinde ise Sportown Kulübü’nden Furkan Sevim birinci olurken, ikinciliği Podyum Tenis Kulübü’nden Can Öztürk, üçüncülüğü Osmangazi Belediyespor’dan Ahmet Tunçbilek, dördüncüğü ise Büyükşehir Belediyespor’dan Yalçın Sağlık elde etti. 

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Akan takdim etti.

Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 

  • Osmangazi Belediyesi İşletme Müdürlüğü