Fetih Kupası Heyecanı Sürüyor

548 11.03.2020
  Yazı Boyutu - 14 +

Osmangazi Belediyesi’nin bu yıl ilk kez düzenlediği Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Fetih Kupası maçları tüm heyecanıyla devam ediyor.

 

Altınova Spor Tesisleri’nde 23 Şubat’ta açılışı yapılan Fetih Kupası’nda 25 mahalleden 300 sporcu mücadele ediyor. Mahalle muhtarlarının öncülüğünde oluşturulan takımlar, birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, Fair-Play’den de ödün vermiyor. Turnuvadaki her maç öncesinde şehitler için saygı duruşu yapılırken, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okunuyor. Takımlar, gol sevinçlerini de asker selamı vererek yaşıyor.

 

Turnuva maçlarını yakından takip eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da,  “Bu yıl ilk kez düzenlediğimiz Fetih Kupası, mahallelerimiz arasındaki birlik ve beraberliği pekiştiriyor. Çok heyecanlı maçlar izliyoruz. Bu turnuvada kazanan dostluk olacak. Bütün takımlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

 

4 ayrı grupta oynanan maçlar sonunda grubunu ilk 2 sırada tamamlayan takımlar çeyrek finale yükselecek. Turnuvanın disiplin kurulu, TFF İl Temsilcisi Mustafa Beşen, Osmangazi Kulüpler Birliği Başkanı Zafer Akman, Mahalle Koordinatörü Asım Çakır ve Hakem Kurulu Başkanı Erdinç Derya’dan oluşuyor.

 

Osmangazi Fetih Kupası’nda oluşan haftalık puan durumu şöyle:

 

A GRUBU

 1. Geçit (6)
 2. Küplüpınar (6)
 3. Yenikent (6)
 4. Çiftehavuzlar (0)
 5. İsmetiye (0)
 6. Demirtaşpaşa (0)


B GRUBU

 1. Çukurca (6)
 2. Soğanlı (3)
 3. Bağlarbaşı (3)
 4. Yenibağlar (2)
 5. Gündoğdu (1)
 6. Mehmet Akif (1)

C GRUBU

 1. Karabalçık (6)
 2. Başaran (6)
 3. Dumlupınar (6)
 4. Soğukkuyu (4)
 5. Ovaakça Santral (4)
 6. Bağlı (0)

 
D GRUBU

 1. Güneştepe (6)
 2. Tuna (6)
 3. Alaşar (3)
 4. Kemerçeşme (3)
 5. Doğancı (0)
 6. Demirkapı (0)
 7. Tayakadın (0)
 • Osmangazi Belediyesi İşletme Müdürlüğü